A konferencia célja, hogy az EU-tagállamokon belül megteremtse a labdarúgók és a ligák (szövetségek) közötti munkaközi kapcsolatokat, illetve azokat elõmozdítsa. A ljubljanai találkozó során a közép-kelet európai régió képviseltette magát, elsõdlegesen az újonnan csatlakozott uniós országok részvételével. A tényleges FIFPro-tagok mellett leendõ tagországok - így például a Magyarországgal közösen EB-t rendezni szándékozó Horvátország képviselõi - is megjelentek.
Szomorú, hogy - a januári eseménnyel ellentétben - magyar részrõl ezúttal csak a Hivatásos Labdarúgók Szervezete képviselõi látogattak el a találkozóra, a Magyar Labdarúgó Liga (MLL) - a HLSZ meghívása ellenére - távolmaradt. Az elsõ munkanap során a vendéglátó Szlovénia ismertette a helybeli labdarúgó érdekképviselet helyzetét, valamint a holland labdarúgók részére bevezetett nyugdíjrendszert ismertette az illetékes biztosító küldötte. Az egész konferencia során hangsúlyos szerepet kapott, hogy az egyes tagországok mennyiben tudtak - a FIFA 1010. számú körlevelében foglalt - paritásos választottbírósági rendszert bevezetni.
A nap során a HLSZ részérõl Dr. Horváth Gábor fõtitkárnak alkalma nyílt egy hosszas, a magyar labdarúgók helyzetét mélységeiben megtárgyaló beszélgetésre Gerardo Movilla-val, a FIFPro jelenlegi alelnökével (és leendõ elnökével). A tárgyalás fõ témája a játékosok és a Klubok, vagy cégeik által kötött szerzõdéses rendszerben rejlõ problémák feltárása és a játékosok számára is megfelelõ garanciák megkeresése volt. Az eszmecsere eredménye egyebek mellett, hogy feltehetõleg ez év szeptemberében Magyarországra látogat a FIFPro munkacsoportja.
A második nap központi eseményeként az UEFA képviselõje, Alex Phillips számolt be a szociális párbeszédrõl, valamint az európai futballszövetség közép-kelet európai államokhoz fûzõdõ kapcsolatairól. A jogi témájú elõadásokat követõen, valamennyi résztvevõ ismertette az országában kialakult helyzetet. A HLSZ különösen azt hangsúlyozta, hogy a labdarúgásunkban jelenleg uralkodó viszonyok között nehéz folyamatos munkaközi kapcsolatot fenntartani az MLL-lel, illetve MLSZ-szel, de hangot adtunk abbéli reményünknek, hogy az átalakulást követõen a párbeszéd felélénkül a felek között.
Az eredményes találkozó ismételten megmutatta, hogy a térség társszervezeteivel hasonló problémákkal küzd a HLSZ, és jóllehet sok szempontból sikeresnek mondható szervezetünk, még sok munka vár képviselõire, amíg a labdarúgókat érintõ alapvetõ nehézségeken könnyíthet.