Nagy vihart kavart a HLSZ elnöksége és 13 NB I-es csapatkapitány által jegyzett levélnek, amelyben a hivatásos labdarúgók kifejezték aggodalmukat a Magyar Labdarúgó Szövetségnek a szurkolói létszám látványos visszaesése miatt. A sajnálatos tendencia egyértelműen a szurkolói kártya (és a Ferencvárosnál bevezetett vénaszkenner) kötelező jellegű használata óta tapasztalható.
Kedden reggel a Digi Tv Reggeli Start című műsorának vendége volt dr. Horváth Gábor, a HLSZ főtitkára és Balajcza Szabolcs, az Újpest csapatkapitánya. Az MLSZ részéről történt reakció szerint a HLSZ-levél nem tartalmaz érdemi javaslato(ka)t, ezért nincs vele mit kezdeni, ám valójában nem is ez volt a célja, hanem a figyelemfelkeltés. Erről volt szó a riportban (a felvétel megtekinthető médiatárunkban).
Balajcza Szabolcs elmondta, hogy a játékosok szemszögéből nagyon lehangoló hétről hétre üres lelátók előtt futballozni, és itt nem arról van szó, hogy olyan sokat romlott (tovább) a bajnokság színvonala, ami indokolná, hogy például Újpesten a 3-4 ezres nézőszám a harmadára essen vissza (a Paks ellen alig 1 100 drukker volt a lelátókon).
A szurkolói kártya bevezetése és a szigorú beléptetési szabályok miatt több szurkolói csoport bojkottálja a meccsre járást, és további drukkerek fontolgatják ugyanezt. A kapus ma is találkozik ezekkel a fiatalokkal, akiket megpróbál meggyőzni, hogy ne forduljanak el a csapattól. Az Újpest cerberusa egyébként elmondta, hogy személy szerint ellenzi a szurkolói kártya használatát.
Dr. Horváth Gábor kifejtette, hogy a HLSZ nem kívánja vindikálni magának a jogot, hogy meghatározza, min kell(ene) változtatni annak érdekében, hogy több néző legyen a stadionokban, ám a játékosok oldaláról szükségesnek érezték jelezni a szövetség felé, hogy ebben a formában nem jó irányba halad a folyamat, mert néptelen arénákban, meccshangulat nélkül rossz dolog futballozni.
Mindannyian azt reméljük, hogy a téma fókuszba állításával, ami a levelünk nyilvánosság elé tárásával sikeresen megtörtént, felhívjuk az érintett felek figyelmét a párbeszéd megkezdésére, hogy a szurkolók, a játékosok és az MLSZ konstruktív tárgyalás keretében olyan megoldást találjanak, ami egyrészt biztosítja a pályák rendjének fenntartását, másrészt viszont visszahozza a stadionokba a nézőket és a jó hangulatot.
Riporteri kérdésre a HLSZ főtitkára felvetette, hogy például a tavaszi idényre kísérleti jelleggel megnyithatnának egy-egy olyan szektort a pályákon, ahová beengednék a szurkolói kártyát ellenző drukkereket.