Igazi sikertörténet az Angol Hivatásos Labdarúgók Szervezete (PFA) 2016-os éve, ugyanis a játékosszervezet tagjai közel negyvenezer (!) alkalommal vettek részt közösségi programokban. – Amikor harminc évvel ezelőtt elindítottuk a közösségi programokat, összesen hat csapat vett részt benne – mondta John Hudson, a PFA igazgatója. – Ma már minden klub szívesen vállal szerepet. A játékosok többsége örömmel vesz részt a projektekben, általában öt-tíz esemény jut egy főre évente.
A közzétett értékelés szerint a 2015–2016. évi szezonban az angol labdarúgók 38 957 alkalommal tettek látogatást szerte az országban és vettek részt különböző projektekben.
A kezdeteknél, 1986-ban a játékosok ellátogattak egy iskolába, vittek magukkal egy zsák labdát, manapság pedig mind a 92 professzionális klub aktív szereplője a közösségi programoknak. Vannak olyan egyesületek, ahol külön 100 fős stáb működik a saját közösségi osztálya keretében.
Ezek a programok, a látogatások nem csupán arról szólnak, hogy a futballisták kiosztanak néhány autogramot, sokkal többet jelentenek ennél. Például a rasszimus elleni küzdelemben a játékosok előadásainak köszönhetően érezhetően javult a helyzet.
Minden szezonkezdet előtt kérdőívet töltenek ki a játékosok, ebből kiderül, hogy a saját érdeklődési területén belül milyen feladattal lehet őt megbízni, amit szívesen elvégez. A PFA megállapodást ír alá a klubokkal, amely részletesen tartalmazza azokat az elvárásokat, amiknek meg kell felelniük a közösségi látogatások során.
A klubok és játékosok közös érdeke, hogy az egyenlőség, az egészségügy és az oktatás területén sikeres tájékoztatást nyújtsanak a közösségi látogatások során. Természetesen sokat segítenek ebben a sztárok is, akik mindig képesek jobban ráirányítani a figyelmet a problémákra. Olyan futballistákról beszélünk, mint Harry Kane (Tottenham Hotspur), Petr Cech (Arsenal), Willian (Chelsea), Chris Smalling (Manchester United) és George Friend (Middlesbrough).